Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy taniec korzystnie wpływa na zdrowie?
#1
Tak się zastanawiam, czy taniec ma korzystny wpływ na nasze zdrowie? Czy kiedy tańczymy jesteśmy bardziej zdrowi ?Jak myślicie ?
Odpowiedz
#2
Każdy wie, że ruch to zdrowie. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę ze zdrowotnych aspektów tańca. Jak mówili starożytni Rzymianie ,muzyka i taniec są lekarstwem dla duszy i ciała. Coraz więcej mówi się o tej zależności i stosuje muzykę w celach terapeutycznych.Mało kto wie, że taniec pomaga też w leczeniu wielu schorzeń. Naukowo udowodnione jest, że ponad półgodzinne tańczenie powoduje spadek ciśnienia nawet na 10 godzin. Usprawnia to też nasz układ odpornościowy i obniża poziom "złego" cholesterolu. Tym samym nasze serce staje się zdrowsze. Oczywiście taki ruch pomaga też oczyścić organizm z toksyn i wzmaga przemianę materii. Taniec ponadto modeluje sylwetkę i dodaje urody. Ma on też zastosowanie w innym rodzaju leczenia. Otóż tańczenie wpływa korzystnie na psychikę ludzką. Podczas tańca odprężamy się, a nasze złe nastroje znikają. Jest to także doskonała zabawa i świetna forma zagospodarowania wolnego czasu.
Odpowiedz
#3
Chyba mnie przekonałaś swoją wypowiedzią , sam zapragnąłem zacząć tańczyć. Może poszukam jakiejś fajnej szkoły tańca, która nauczy mnie ruchu w rytm muzyki, bo mam z tym szalony problem. Może macie jakieś namiary na dobrą szkołę tańca bo jestem poważnie zainteresowany taką formą aktywności fizycznej.
Odpowiedz
#4
To wspaniale, że Cię przekonałam. Bardzo się cieszę , to bardzo miłe, że chcesz zacząć tańczyć. Jestem pewna, że sam zobaczysz znaczącą różnicę w swoim samopoczuciu  , zdrowiu i kondycji. Ale pamiętaj zawsze warto się ruszać bo ruch to zdrowie, a ruch to nie tylko ruch na siłowni czy bieganie. Ale również taniec to zdrowie. Ja kiedyś chodziłam do  szkoła tańca dąbrowa górnicza . Wspaniałe miejsce, super atmosfera , przyjaźni ludzie. Z całą pewnością się tam odnajdziesz i co najważniejsze nie musi przychodzić na lekcję z partnerką, więc możesz poznać kogoś ciekawego przy okazji.Polecam serdecznie.
Odpowiedz
#5
No teoretycznie tak, taniec wpływa dobrze na zdrowie. Ale moja mama w klubie seniora, podczas zajęć tanga dla seniorów miała bardzo nieprzyjemny wypadek (tak sama twierdzi!) i teraz przez jakiś czas musi nosić pieluchy dla dorosłych, bo ma problemy z pęcherzem. Tak, że wiecie - nie lekceważcie umiejętności seniorów Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

malowanie proszkowe tarnowskie góry

wypożyczalnia samochodów pyrzowice