Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Druk w technologii 3D.
#1
Witam, mam pewien pomysł ale nie wiem czy jest możliwa jego realizacja . Mamy z mężem w planie postawienie sobie domku letniskowego na Mazurach. Wpadłam na pomysł, żeby wydrukować w technologi trójwymiarowej nasz przyszły domek. Oczywiście w odpowiednim pomniejszeniu, czyli we właściwej skali. Zleży mi na tym, aby w sposób przestrzenny zobaczyć wygląd przestrzenny i zmniejszoną kubaturę budynku. Sam suchy plan jest dla mnie nie wystarczający. Nie posiadam niestety wyobraźni przestrzennej, nad czym boleje mój mąż. Jeśli coś by nam a właściwie mnie nie odpowiadało to zawsze można by zmienić coś , może coś dobudować lub przeciwnie coś zlikwidować co okaże się nie atrakcyjnie wizualnie. Ja dość często zmieniam zdanie w kwestii wyglądu naszego domku letniskowego, a wizualizacja przestrzenna pomoże mi podjąć decyzję. A wy co myślicie o druku w technologii 3d ? Może macie jakieś doświadczenia z tym związane.
Odpowiedz
#2
Witam, jeśli jesteś nie zdecydowana co do kształtu domku to może lepiej zrób sobie dwa wydruki domków. Jeden bardziej okazały a drugi mniejszy, tak dla porównania który bardziej przypadnie do gustu . Na szczęście są drukarki 3d i wydruki trójwymiarowe , które stają się powoli znakiem naszych czasów. Jeszcze piętnaście lat temu szczytem techniki było posiadanie we własnym zaciszu domowym atramentowej drukarki kolorowej. A dzisiaj dostępne mamy profesjonalne drukarki 3D, skanery 3D oraz materiały eksploatacyjne. Każdy kto ma jakieś pieniądze może sobie pozwolić na wydruk prototypu, krótkiej serii produkcyjnej czy makiety architektoniczne. Możliwe jest również wydrukowanie nieco bardziej szalonych czy ekstrawaganckich przedmiotów. Obecnie staje się modne drukowanie modeli własnych dzieci znajdujących się jeszcze w łonie matki. Cóż ilu ludzi tyle zastosowań drukarek trójwymiarowych . Pozdrawiam  hexagongroup.pl/drukarki-3d/
Odpowiedz
#3
Dziękuję serdecznie za odpowiedź, sądzę że ma Pan rację. Konieczne będzie wykonanie nie tylko dwóch ale i trzech wydruków naszego domku , bo dominują trzy koncepcję kształtu domu. Jest mi bardzo miło, że ktoś zechciał poświęcić mi swój czas.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

malowanie proszkowe tarnowskie góry

wypożyczalnia samochodów pyrzowice